Męskie Problemy

Brak ochoty na seks. Jak z tym walczyć?

Nie ulega wątpliwości, że współżycie jest bardzo ważnym elementem związku. Daje poczucie bliskości, pogłębia uczucie i poprawia samopoczucie. Ze względu na skomplikowane funkcjonowanie kobiecego mózgu często zdarza się, że nie czujemy ochoty na seks. Nie ma się jednak czym martwić, ponieważ istnieje wiele sposobów na walkę z niskim libido.

Libido a wiek

Popęd seksualny u kobiety związany jest z wieloma czynnikami. Jednym z nich jest wiek. Kobiety w wieku około 20 lat dopiero zaczynają odkrywać swoją seksualność. Brak ochoty na współżycie związane jest w tym wieku z licznymi kompleksami i obawą, że nie spełnią oczekiwań partnera. W wieku około 30 lat kobieta posiada już świadomość swojej seksualności, w większości akceptuje swoje ciało i posiada pewne doświadczenie, które pozytywnie wpływa na czerpanie satysfakcji z seksu. Zainteresowanie seksem może zaniknąć z powodu ciąży i porodu. Organizm czterdziestolatek natomiast zaczyna powoli przygotowywać się do menopauzy, jednak seks nadal jest bardzo ważny. Uprawiają go rzadziej, jednak przynosi on dużo więcej satysfakcji. Po 50 roku życia traci się powoli zainteresowanie seksem. Nie oznacza to jednak, że należy z niego rezygnować. Jako, że zmienia się organizm i gospodarka hormonalna, stosunek staje się nowym doznaniem i nadal gwarantuje poczcie bliskości. Nie ważne więc ile masz lat – seks jest ważny. Jeżeli nie masz ochoty na zbliżenia ze swoim partnerem, warto poszukać pomocy pośród dostępnych metod. Jedną z nich jest odpowiednia suplementacja, np. tabletki LibiStim

Co to jest LibiStim?

LibiStim to tabletki w naturalny sposób podnoszące ochotę na seks u kobiet. Starannie dobrane składniki aktywne gwarantują świetne działanie bez efektów ubocznych. W skład kapsułki wchodzą: suchy wyciąg z owocu tribulus terrestris, wyciąg z pestek dyni, ekstrakt z korzenia żeń-szeń, suchy wyciąg z owocu shizandra chinensis i owocu pieprzu oraz skrobia ziemniaczana. Naturalne składniki sprawiają, że produkt LibiStim jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

Dodatkowe sposoby

Suplementacja jest bardzo pomocna w zaostrzeniu popędu seksualnego, jednak ważne jest również to, co jesz. Ogranicz przede wszystkim tłuste  i ciężkostrawne potrawy oraz alkohol. Mają one udowodniony, negatywny wpływ na poziom libido. Zdrowe, lekkie posiłki oraz regularne jedzenie sprawią, że nie tylko będziesz miała większą ochotę na seks, ale także będziesz lepiej wyglądać. Problem może leżeć również po stronie hormonów. Dlatego właśnie ważne jest, aby zbadać poprawne funkcjonowanie tarczycy. Możliwe, że negatywny wpływ na libido maja tabletki antykoncepcyjne. Może warto pomyśleć więc o zmianie antykoncepcji. Jeżeli Twoje libido jest za niskie, koniecznie porozmawiaj ze swoim ginekologiem. 

Previous ArticleNext Article
Bartosz Woźniak

Moja domena to treningi oraz sprawy związane z siłownią. Jestem także wysoce utalentowanym, doświadczonym oraz co najważniejsze, skutecznym trenerem personalnym, z bardzo dobrym, indywidualnym podejściem do każdego klienta. Zajmuję się kwestiami związanymi z siłownią, kulturystyką, prawidłowym odżywianiem, a także z treningami. Tworzę recenzje o produktach związanych z siłownią oraz o różnego rodzaju odżywkach. Jestem cenionym w branży specjalistą z dużym doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *