Sponsorowane

Importowana chemia gospodarcza – czy na pewno lepsza niż polska?

Chemia gospodarcza jest potrzebna w każdym domu. Każdy z nas potrzebuje płynu do mycia naczyń, płynu do szyb czy proszku do prania. Duża część z osób decyduje się na korzystanie z produktów importowanych. Czy są one faktycznie lepsze niż polskie produkty?

Lepsza jakość, dłużej utrzymujący się zapach oraz większa wydajność – to główne argumenty, jakie podają klienci decydujący się na zakup importowanej chemii gospodarczej. I nie chodzi tu tylko o bardzo popularną w Polsce chemię niemiecką. Cenione są także produkty z Anglii czy Holandii. Większość polskich konsumentów uważa, że produkty zza granicy są po prostu niezaprzeczalnie lepsze.

Polscy konsumenci wolą importowaną chemię gospodarczą

Polacy weszli obecnie na etap, na którym wolą wybrać droższy, a lepszy jakościowo produkt. Jest to bardzo dobra tendencja, która pokazuje, że większą uwagę przywiązujemy obecnie do zakupów i tego, jaki mają skład, wydajność i jakość. Jednocześnie, polscy konsumenci przede wszystkim cenią importowaną chemię gospodarczą. To ją uznają za bardziej skoncentrowaną, wydajną i lepszą jakościowo. Środki te, w przekonaniu pań domu, lepiej czyszczą różne powierzchnie, dopierają wszystkie plamy, a na oknach nie pozostają żadne smugi.

Z przeprowadzonych badań wynika, że pani domu stosująca m.in. niemiecką chemię, jest w stanie oszczędzić nawet do 30% produktu. Oznacza to, że na przykład proszek do prania czy płyn do mycia naczyń wystarczy na dłużej. Będą to realne oszczędności, które przełożą się na domowy budżet.

Znaczenie w wyborze importowanych produktów ma również to, że zagraniczne środki są znacznie bardziej ekologiczne niż polskie. Ich skład, w większości przypadków, pozbawiony jest szkodliwych fosforanów. W polskich produktach, szczególnie tych piorących, nadal można je spotkać. Głównie dlatego, że w Polsce nadal nie wprowadzono zaostrzonych regulacji w tym zakresie. Dzięki temu, że zagraniczny producenci bardziej restrykcyjnie podchodzą do składu chemii gospodarczej, nie wywołuje ona tak często alergii, jak ta polska. Głównie dzięki dobremu składowi.

Czy polskie jest naprawdę takie złe?

Warto od razu zaznaczyć, że jakość polskich detergentów z roku na rok stale się zwiększa. Poprawia się zarówno konsystencja, jak i wydajność oferowanych produktów. Upartych konsumentów przekonanych do wysokiej jakości importowanych produktów bardzo trudno jest przekonać do tego, aby stosowali polskie produkty. Nie pomagają nawet zapewnienia polskich producentów o wysokim składzie i wydajności produktów.

Niektórzy eksperci uważają, że bierze się to jeszcze z lat 90., kiedy to polskie produkty były faktycznie gorsze od zagranicznych. Konsumenci cieszyli się, gdy otrzymywali od rodziny z Niemiec czy Wielkiej Brytanii proszki do prania, płyny do mycia naczyń i inne tego typu produkty. Widzieli zasadniczą różnicę w ich wydajności, jakości i składzie, w porównaniu do polskich detergentów. Dziś granice to powoli się zacierają. Oczywiście można znaleźć kilka zagranicznych produktów lepszych od polskich. Nie jest to jednak większość. W związku z tym, warto spróbować od czasu do czasu polskiej chemii gospodarczej.

—————————————————————————————————————————————————————————–

Firma Europe Distribution Group Sp. z o.o. właściciel internetowej hurtowni chemii gospodarczej zajmuje się dystrybucją tych produktów na polskim rynku. Dostarcza m.in. chemię z Niemiec, Anglii oraz Wielkiej Brytanii. Jest autoryzowanym dystrybutorem m.in. Der Waschkönig C.G., WäscheMeister, GlanzMeister, a także WC Meister. Udowadnia, że import chemii gospodarczej nie jest trudny. Firma współprace ze sklepami stacjonarnymi i internetowymi, które sprzedają chemię gospodarczą. Dzięki temu klienci mogą otrzymywać produkty wysokiej jakości prosty z europejskich krajów. Więcej na temat działalności hurtowni znajdziecie na http://eurochemia.eu/o-firmie/.

Previous ArticleNext Article
Paulina Górecka
Jestem specjalistką od zdrowej diety oraz od odchudzania. Autorka wielu branżowych tekstów, takich jak między innymi recenzje czy artykuły dotyczące produktów wspomagających proces odchudzania, czyli tak zwanych suplementów diety. Posiadam bogate doświadczenie oraz głęboką wiedzę, dzięki czemu od lat jestem w stanie przygotowywać rzetelne oraz ciekawe recenzje produktów wspomagających odchudzanie. Jak mało kto, mogę poszczycić się również bardzo dobrą znajomością branży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *