Trening i Siłownia

Rękawiczki na siłownie dla sportowców

Dla jednych zbyteczne, dla innych niezbędne – dla ćwiczących na siłowni kobiet i mężczyzn rękawiczki treningowe są jednym z najważniejszych akcesoriów na sali ćwiczeń. Zapobiegają odciskom, chronią dłonie, dzięki czemu nie są szorstkie, zabezpieczają nadgarstek, poprawiają chwytność, a nawet zabezpieczają przed alergią. Na rynku możemy znaleźć wiele modeli rękawiczek na siłownie, w różnych wariantach cenowych. Dlaczego warto i na co zwrócić uwagę? Czy każdy potrzebuje rękawiczek na siłownie?

Rękawiczki dla prawdziwego mężczyzny?

Zanim zaczęliśmy pisać ten artykuł, rzuciliśmy okiem na komentarze na forach w sprawie rękawiczek na siłownie. O ile kobiety nie mają żadnych wątpliwości, że jest to akcesorium dla nich niezbędne, to mężczyźni zdają się być podzieleni. Jedni uważają rękawiczki za absolutny must-have, który zabezpiecza dłonie, inni wręcz przeciwnie. Warto zaznaczyć, że rękawiczki nie tylko chronią skórę, sprawiając, że nie jest szorstka. Przede wszystkim poprawiają chwytność (co zwiększa przecież bezpieczeństwo!), a do tego zabezpieczają nadgarstek. Na to również warto zwrócić uwagę, zanim odrzuci się ten pomysł z miejsca, uważając go za „niemęski”.

Czy rękawiczki sportowe są dla mnie?

Jeśli nie jesteś pewien czy rękawiczki na siłownie to coś dla Ciebie, po prostu nie bierz ich na pierwszy trening. Doświadczenie najlepiej podpowie, czy będzie to konieczny zakup. Jeśli ręce będą Ci się ślizgać na przyrządach, zrobią się odciski, dłonie będą nieprzyjemnie szorstkie i konieczne będzie używanie kremu po wysiłku – warto po nie sięgnąć. W innym wypadku możesz sobie odpuścić. Jeśli jesteś kobietą i będziesz korzystać ze sprzętów (a nie np. chodzić jedynie na zajęcia fitness), to dla Ciebie rękawiczki są niezbędne. Kobiece dłonie są delikatne, a w dodatku kobiety dbają o nie bardziej niż mężczyźni. Żaden pierścionek czy staranny manicure nie zasłoni zniszczonych siłownią dłoni.

Jakie rękawiczki wybrać?

Rękawiczki na siłownie nie są olbrzymim wydatkiem – niewiele modeli przekracza kwotę 100 zł, a zazwyczaj ta suma plasuje się w okolicach 20-50 zł. Z reguły im lepsza jakość rękawiczek, tym dłużej nam posłużą, lepiej zabezpieczą dłoń i zapewnią jej odpowiednią wentylację, dzięki czemu nie będziesz się czuł, jakbyś wziął na siłownię rękawice zimowe. Modele są podzielone na damskie i męskie – różnią się miedzy sobą rozmiarami, kolorami i krojem. Najpopularniejsze modele są bez palców, ale możemy również kupić rękawiczki pełne. Ceny rękawiczek popularnych sportowych marek, takich jak Nike czy Adidas wynoszą ok. 60 zł – jeśli dysponujemy taką sumą, polecamy ten wybór.

Sprawdź ofertę rękawiczek na trening na: https://tanie-odzywki.pl/414-rekawice-treningowe

Previous ArticleNext Article
Paulina Górecka

Jestem specjalistką od zdrowej diety oraz od odchudzania. Autorka wielu branżowych tekstów, takich jak między innymi recenzje czy artykuły dotyczące produktów wspomagających proces odchudzania, czyli tak zwanych suplementów diety. Posiadam bogate doświadczenie oraz głęboką wiedzę, dzięki czemu od lat jestem w stanie przygotowywać rzetelne oraz ciekawe recenzje produktów wspomagających odchudzanie. Jak mało kto, mogę poszczycić się również bardzo dobrą znajomością branży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *