Sponsorowane

Nie rezygnuj z jadalni w małym mieszkaniu – zobacz rozwiązanie!

Czas spędzony przy stole to świetna okazja by zacieśniać więzy i budować rodzinne relacje. Wbrew pozorom stół, przy którym ma zasiąść duża rodzina, nie musi pokaźnych rozmiarów. Zobaczcie, jak przemienić niewielki mebel w iście królewski!

Na co najpierw zwrócić uwagę?

Stół jest miejscem, przy którym spotyka się cała rodzina. Służy nie tylko do spożywania posiłków, ale także do pracy, rozmów czy przyjmowania gości. Powinien więc mieć odpowiednie rozmiary i być niezwykle funkcjonalny. Poza tymi dość oczywistymi aspektami, musimy zwrócić uwagę na jeszcze jedno – wysokość stołu, która winna sięgać około 75 cm. Z kolei wielkość blatu powinna zostać indywidualnie dostosowana do potrzeb domowników, ale powszechna jest zasada, że dla każdej osoby powinniśmy wydzielić minimum 40 cm do 60 cm przestrzeni.

Nie mniej ważny jest sam kształt stołu – w małych pomieszczeniach zdecydowanie najlepiej sprawdzą się stoły kwadratowe i prostokątne, które można przesuwać pod ścianę. Idealnym przykładem mogą być stoły z kolekcji firmy The Beds. Takie meble są także o wiele bardziej wygodne i spełniają więcej funkcji niż okrągłe, bowiem można przy nich nie tylko spożywać posiłki, ale także pracować.

Materiał ma znaczenie

Obecnie rynek przesycony jest różnego rodzaju rozwiązaniami materiałowymi mebli. W przypadku stołów najpopularniejsze jest drewno – nie bez powodu. Drewniany stół będzie pasował niemalże do każdej aranżacji, a poza tym jest najzdrowszy dla naszego organizmu. Jeżeli nie dysponujemy osobną jadalnią, warto postawić na stół wykonany w całości z drewna, jak na przykład stół Koli firmy The Beds, bez dodatków metalowych czy szklanych – dzięki temu nie będzie on przytłaczał przestrzeni. Podobnie z samą formą mebla – lepiej postawić na prostotę, a niżeli na fantazyjne kształty optycznie pomniejszające wnętrze.

Duży stół w niewielkim wnętrzu

W niewielkich pomieszczeniach świetnie sprawdzają się stoły rozkładane. Dzięki temu zyskamy dodatkowe miejsca dla niespodziewanych gości, których będzie niemal dwukrotnie więcej, jak w przypadku stołu Koli. Tutaj producent zastosował nietypowe rozwiązanie instalacji specjalnych wkładek chowanych w szufladzie stołu. Dzięki temu jest to mebel nie tylko bardzo estetyczny, ale i praktyczny. Minimalistyczna forma produktu, a zarazem podkreślanie surowości litego drewna sprawia, że stół Koli sprawdzi się właściwie w każdej aranżacji, począwszy od klasycznej, po nowoczesną. Bez problemu będziemy mogli go również ustawić nawet w bardzo małym wnętrzu. W połączeniu z innymi meblami z tej kolekcji, mieszkanie zyska na harmonii i co najważniejsze – przestrzeni.

W niewielkich mieszkaniach wybór stołu powinien być bardzo przemyślany. Pamiętajmy, by uwzględniać zarówno metraż, jak i kształt pomieszczenia – być może w salonie lub kuchni posiadamy wnękę, która może pełnić rolę mini-jadalni. Warto zainwestować w stół wykonany z litego drewna – dzięki temu możemy mieć pewność, że nie straci na estetyce i trwałości przez wiele lat oraz będzie pasować do wielu aranżacji.

Previous ArticleNext Article
Paulina Górecka

Jestem specjalistką od zdrowej diety oraz od odchudzania. Autorka wielu branżowych tekstów, takich jak między innymi recenzje czy artykuły dotyczące produktów wspomagających proces odchudzania, czyli tak zwanych suplementów diety. Posiadam bogate doświadczenie oraz głęboką wiedzę, dzięki czemu od lat jestem w stanie przygotowywać rzetelne oraz ciekawe recenzje produktów wspomagających odchudzanie. Jak mało kto, mogę poszczycić się również bardzo dobrą znajomością branży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *