Zdrowie i Uroda

Stoperan Plus – 6 tabletek

StoperanPlusStoperan Plus to lek, który powinny zażywać osoby cierpiące na ostrą biegunkę lub bóle w obrębie brzucha. Pomaga podczas kurczy, wzdęć oraz przy nadmiernej ilości gazów. Lek ten jest dostępny bez recepty. Wpływa na zwiększoną absorbcję wody i soli mineralnych przez nasz organizm.

Dzięki temu, nie dojdzie do odwodnienia podczas trwających zbyt długo biegunek. Przeznaczony zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży powyżej 12 roku życia. Jeśli dolegliwości związane z biegunką po zażyciu leku nie ustąpią po 48 godzinach, koniecznie należy zgłosić się do lekarza.

Stoperan Plus Skład:

Jedna tabletka zawiera 2 mg chlorowodorku loperamidu i 125 mg symetykonu oraz substancje pomocnicze

Stoperan Plus Sposób użycia:

Stoperan Plus należy stosować w wypadku wystąpienia ostrej biegunki. Dawkowanie uzależnione jest od czasu trwania biegunki oraz od wieku pacjenta (młodzież, dorośli).
Tabletki należy przyjmować w całości, popijając płynem.
Linia podziału na tabletce ma na celu ułatwienie jej rozkruszenia w przypadku problemów z połknięciem.
Dorośli: pierwsza dawka – 2 tabletki; kolejne dawki – 1 tabletka po każdym luźnym wypróżnieniu. Maksymalna dawka dobowa – 4 tabletki.
Młodzież w wieku od 12 do 18 lat: pierwsza dawka – 1 tabletki; kolejne dawki – 1 tabletka po każdym luźnym wypróżnieniu. Maksymalna dawka dobowa – 4 tabletki.

Stoperan Plus Przeciwwskazania:

Produktu Stoperan Plus nie należy stosować: u dzieci w wieku poniżej 12 lat; u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością (uczuleniem) na loperamidu chlorowodorek, symetykon lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; u pacjentów z ostrą czerwonką, która charakteryzuje się obecnością krwi w kale i wysoką gorączką; u pacjentów z ostrym rzutem wrzodziejącego zapalenia jelit; u pacjentów z rzekomobłoniastym zapaleniem jelit, związanym z podawaniem antybiotyków o szerokim zakresie działania; u pacjentów z bakteryjnym zapaleniem jelita cienkiego i okrężnicy spowodowanym chorobotwórczymi bakteriami z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter. Produktu Stoperan Plus nie należy stosować w przypadkach, w których należy unikać zwolnienia perystaltyki jelit, z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań, w tym niedrożności jelit, rozszerzenia okrężnicy i toksycznego rozszerzenia okrężnicy. Leczenie produktem Stoperan Plus należy natychmiast przerwać w przypadku wystąpienia zaparcia, wzdęcia brzucha lub niedrożności jelit.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Previous ArticleNext Article
Paulina Górecka

Jestem specjalistką od zdrowej diety oraz od odchudzania. Autorka wielu branżowych tekstów, takich jak między innymi recenzje czy artykuły dotyczące produktów wspomagających proces odchudzania, czyli tak zwanych suplementów diety. Posiadam bogate doświadczenie oraz głęboką wiedzę, dzięki czemu od lat jestem w stanie przygotowywać rzetelne oraz ciekawe recenzje produktów wspomagających odchudzanie. Jak mało kto, mogę poszczycić się również bardzo dobrą znajomością branży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *