Sponsorowane

Jak wybrać buty siatkarskie … i nie żałować?

Siatkówka jako sport dynamiczny wymaga używania odpowiednich butów, które pozwoliłyby zawodnikom szybko przemieszczać się po boisku, gwarantowałyby przyczepność, stabilizację i amortyzację. Dobre buty siatkarskie to zatem udany mariaż doskonałej jakości materiałów i użytych technologii. Jak z mnogości dostępnych na rynku rozwiązań wybrać to idealnie dopasowane do swoich potrzeb? Sprawdziliśmy to.

Co jest najważniejsze w butach siatkarskich? Podeszwa!

Nie od dziś wiadomo, że to przede wszystkim podeszwa decyduje o przyczepności, amortyzacji oraz stabilizacji. Tak też jest w przypadku butów do siatkówki. – Podeszwy butów do siatkówki muszą być tak zaprojektowane, by zapewniać przyczepność – szczególnie podczas startu i hamowania. Siatkówka jest niezwykle dynamiczna, zawodnicy nieustannie się przemieszczają, często muszą wykazać się refleksem i dynamicznym zagraniem. Buty muszą to wspierać. W tym zakresie ważna jest zatem nie tylko jej konstrukcja i jakość materiałów, z których została wykonana – bez dwóch zdań muszą być najlepsze – ale również jej twardość. Zbyt twarda podeszwa, niedopasowana do naszych potrzeb, może powodować dyskomfort, być przyczyną poślizgów i w efekcie urazów. Z kolei za miękka podeszwa często obniża stabilizację kostki i opóźnia reakcję zawodnika. – mówi ekspert z serwisu allsports.pl (), za pośrednictwem którego można zakupić markowe buty do siatkówki.

Co dają buty do siatkówki?

Dobrze zaprojektowane i wykonane z doskonałych materiałów buty do siatkówki są ogromnym wsparciem dla każdego zawodnika. – Przede wszystkim ułatwiają wykonywanie dynamicznych ruchów na pozycji, przemieszczanie się z boku na bok. Są one tak skonstruowane, że wspierają śródstopie, a jak wiadomo przy dynamicznej grze siatkarze wykorzystują je najczęściej. Poza tym odpowiednio dobrana wyściółka i zastosowane technologie – szczególnie przy produkcji podeszwy – mają za zadanie amortyzować wszelkie wstrząsy i zmniejszać ryzyko kontuzji. – dodaje ekspert z allsports.pl

Dopasowane do naszych potrzeb buty do siatkówki:

  • amortyzują
  • stabilizują
  • zapewniają odpowiednią przyczepność
  • znacznie zmniejszają ryzyko powstania bolesnych urazów, kontuzji

Jak wybrać buty siatkarskie?

W sklepach sportowych – również tych internetowych – dostępnych jest naprawdę wiele , różnego typu butów siatkarskich. Taka mnogość rozwiązań sprawia, że każdy może wybrać buty dla siebie, idealnie dopasować je do swoich potrzeb i …możliwości. – Są wyższe i niższe buty do siatkówki, różnią się między sobą zastosowanymi technologiami, materiałami, designem. Wszystko to należy wziąć pod uwagę kupując. Wielu graczy, którym zależy przede wszystkim na szybkości, decyduje się na krótsze buty sportowe. Zawodnicy, którym zależy na usztywnieniu stawu skokowego celują z kolei w wyższe modele. Najważniejsze jest, by znaleźć buty siatkarskie dla siebie. – przekonuje nasz ekspert (allsports.pl).

Z butami siatkarskimi jest jak ze wszystkim – muszą być idealnie dopasowane nie tylko pod względem rozmiaru. Warto zatem poświęcić temu zagadnieniu nieco uwagi, w grę przecież wchodzi nasz komfort i bezpieczeństwo gry, a jak donoszą eksperci, odpowiednio dopasowane obuwie zagwarantuje nam to.

Previous ArticleNext Article
Bartosz Woźniak

Moja domena to treningi oraz sprawy związane z siłownią. Jestem także wysoce utalentowanym, doświadczonym oraz co najważniejsze, skutecznym trenerem personalnym, z bardzo dobrym, indywidualnym podejściem do każdego klienta. Zajmuję się kwestiami związanymi z siłownią, kulturystyką, prawidłowym odżywianiem, a także z treningami. Tworzę recenzje o produktach związanych z siłownią oraz o różnego rodzaju odżywkach. Jestem cenionym w branży specjalistą z dużym doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *