IPhone 8 i iPhone X to dwa zupełnie różne telefony. Który wybrać? Jeden z najdroższych telefonów na rynku czy kolejną odsłonę najbardziej znanego flagowca na świecie? Rewolucyjne zmiany czy stopniową ewolucję? Sprawdź wyniki naszego porównania.

Koszt zakupu

Ceny iPhone’a 8 zaczynają się w Polsce od 3479 zł, a iPhone X to wydatek przynajmniej 4979 zł. Kosz zakupu jest więc nieporównywalny. IPhone X to produkt premium, a ósemka to solidny flagowy smartfon w cenie, która nie szokuje w porównaniu z produktami głównych rywali Apple, np. Samsunga czy HTC. Co dostaniemy w zamian?

Design

IPhone X zrywa ze stylistyką zapoczątkowaną przez iPhone’a 6 i kontynuowaną w modelach 7 oraz 8. W przypadku najdroższego telefonu firmy z Cupertino cały telefon jest ekranem, dzięki czemu wygląda nowocześnie. Co otrzymamy, kupując iPhone’a 8? Klasykę w najlepszym wydaniu. Solidne materiały, dobrze znany ergonomiczny kształt oraz wyświetlacz 4,7 cala, który ma wielu zwolenników. Nie każdy chce bowiem przesiąść się na znacznie większego iPhone’a X, który dysponuje wyświetlaczem o przekątnej 5,8 cala.

Parametry

Porównanie głównych parametrów wypada na korzyść modelu X. Więcej RAMu (3 zamiast 2 GB), bardziej pojemna bateria (2716 mAh zamiast 1821 mAh), lepsza rozdzielczość wyświetlacza (1125×2436 zamiast 1125×2436 pikseli) to tylko niektóre z przewag droższego telefonu. Trzeba jednak zauważyć, że iPhone 8 zupełnie nie ma się czego wstydzić – to telefon, który jest w stanie pokonać większość konkurentów i sprawnie służyć nawet bardziej wymagającym użytkownikom.

Ważne funkcje

Oba telefony nie różnią się drastycznie zakresem funkcji, które oferują. W obu wprowadzono możliwość ładownia bezprzewodowego. Baterię można naładować do połowy już w 30 minut. Aparaty w obydwu modelach zachwycają. IPhone 8 ustępuje swojemu potężniejszemu bratu tylko nieznacznie, a dla większości użytkowników zdjęcia wykonane przy jego pomocy będą bez zarzutu. Oba telefony są też wodoodporne (standard IP67). Ważną różnicą jest technologia wykonania ekranu. W iPhonie X zastosowano droższy wyświetlacz Super AMOLED, podczas gdy ósemka została wyposażona w matrycę IPS LCD.

Podsumowanie

IPhone 8 to, wbrew podnoszącym się raz po raz głosom krytycznym, bardzo udana konstrukcja, która wzięła to, co najlepsze z iPhone’a 7, i dodała szczyptę nowości. Kupujemy więc produkt sprawdzony i lubiany na całym świecie w cenie, która nie może nikogo szokować. IPhone X to zaś zupełna nowość, jeżeli chodzi o design i niektóre parametry. Płacąc dużo więcej, dostaniemy nieco lepszy sprzęt. Na pytanie, czy warto, każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Leave a comment