Spora część osób dosyć sceptycznie podchodzi do różnego rodzaju promocji oferowanych przez marki. Jest to związane w głównej mierze ograniczonym zaufaniem, jakim darzą tego typu akcje, gdyż panuje odgórne przekonanie, że w rzeczywistości to i tak firma oferująca zniżki napełnia swoje kieszenie pieniędzmi klientów. Mimo wszystko my tym artykułem pragniemy pokazać, że kupony rabatowe do sklepów internetowych to bardzo fajna rzecz, a jeśli się z niej umiejętnie korzysta, można uczynić swoje zakupy bardziej efektywnymi, jeśli chodzi o wydatki.

Jak najłatwiej pozyskać kupon?

Z kuponami rabatowymi do sklepów bywa różnie. Niektóre marki (głównie te większe), rozdają je bardzo chętnie u innych trzeba sobie na nie zasłużyć. W tym drugim przypadku najczęściej nie są to jakieś „wielkie rzeczy”. Kupony rabatowe do sklepów internetowych można otrzymać na przykład za zapisanie się na newsletter. To bardzo popularna praktyka marketingowa, dzięki której marki tworzą bazy z adresami mailowymi, do których będą wysyłać informację handlowe. Jedyna aktywność użytkownika to podanie adresu email i zgodna na powyższe.

Za newslettery otrzymuje się najczęściej kupony rabatowe do sklepów ze zniżkami rzędu 10, 15 %. Inną, bardzo podobną formą jest bonifikata w zamian za polubienie fanpage’a na Facebooku lub obserwowanie konta na Instagramie. Social Media marketing jest obecnie niezwykle ważny. Urodziny i jubileusze marki to także okazje, podczas których te bardzo chętnie rozdając różnego rodzaju zniżki lub przeceniają produkty (również dlatego warto śledzić profile w portalach społecznościowych). Kupony rabatowe do sklepów internetowych rozdawane są także lojalnym klientom. Robiąc zakupy, po zamówieniu otrzymuje się zniżkę na kolejne. Serwisy chcą w ten sposób zachęcić klientów, aby do nich jak najszybciej powrócili.

Jak korzystać ze zniżek?

Powyżej przedstawiliśmy, w jaki sposób można otrzymać kupony rabatowe do sklepów internetowych. Ich używanie to dziecinnie prosta sprawa. Należy przepisać specjalny kod w odpowiednie miejsce – i już! Od całościowej sumy zostanie potrącona zniżka, do której jesteśmy upoważnieni. Należy pamiętać o tym, że kupony rabatowe do sklepów internetowych zawierają zazwyczaj kody jednorazowego użytku – raz wykorzystana zniżka nie zadziała powtórnie. Dodatkowo takie promocje zazwyczaj opatrzone są terminem ważności. Warto to sprawdzić, aby przypadkiem w momencie, gdy zapragniemy skorzystać z rabatu, nie okazało się, że kod stracił już ważność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Leave a comment